112-104KAJ-B01 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
112-104KAJ-B01
Honeywell
Thermistor 100K Ohm 20% 2-Pin Radial ...
符合 RoHS 规定
包装
附件
Request Programming Quote
描述
Product Highlights:
  • Hermetically sealed
  • Rapid response times
  • Excellent long-term stability
  • High reliability
  • Weldable platinum iridium leads
Potential Applications:
  • Military
  • Aerospace
  • Oceanographic
  • Medical
Search Keywords: 112104KAJB01
规格
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
供应商:
Honeywell
部件编号:
112-104KAJ-B01
计量单位:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
PH
ECCN:
EAR99
25
Type:
NTC
Mounting:
PCB Through Hole
Accuracy:
±20 %
Sensitivity Index:
4268 K
Thermal Time Constant:
4 s
Operating Temperature:
-60 to 300 °C
Resistance @ 25C:
100k ohm
Description of Terminals:
N/A
Dimension:
1.14mm dia.