100YXF10MEFCTA6.3X11 by rubycon america
Image is representational - see mfr. specs
100YXF10MEFCTA6.3X11
Rubycon America
Cap Aluminum Lytic 10uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 5mm 140mA 5000h 105A°C Ammo
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Request Programming Quote
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 100YXF10MEFCTA63X11
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Rubycon America
Part No:
100YXF10MEFCTA6.3X11
Unit of Measure:
Per Each
COO:
ID
ECCN:
EAR99
2000
Capacitance Value:
102179uF
Tolerance:
202203%
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole2190
Size:
6.3 x 11 mm