100SEV33M10X10.5
Rubycon AmericaAluminum Electrolytic - SMD - 33uF - 20% - 100VDC - 10mm dia x 10.5mm - -40 to 85°C ...
DESCRIPTION
The 100SEV33M10X10.5 is part of the SEV series of capacitors from Rubycon Corporation. It is a 33uF 100VDC Aluminum Electrolytic Capacitor with SMD leads. It has a tolerance of ±20% and a 2000 hour lifetime. Size is 10mm dia x 10.5mm and temperature of operation is from -40 to 85°C