100ZL15MEFC6.3X11 by rubycon america
100ZL15MEFC6.3X11
DESCRIPTION
The 100ZL15MEFC6.3X11 is part of the ZL series of capacitors from Rubycon Corporation. It is a 15uF 100VDC Aluminum Electrolytic Capacitor with Radial leads. It has a tolerance of ±20% and a 2000 hour lifetime. Size is 6.3mm dia x 11mm and temperature of operation is from -40 to 105°C
Search Keywords: 100ZL15MEFC63X11
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Rubycon America
Part No:
100ZL15MEFC6.3X11
Unit of Measure:
Per Each
COO:
ID
ECCN:
EAR99
2000
IN STOCK: 45
Ships today, if you order in
Buy all 45 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000