MCS3264R015FER by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
MCS3264R015FER
Ohmite
Res Metal Alloy 2512 0.015 Ohm 1% 2W ±50ppm/°C Pad SMD T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: MCS3264R015FER
Part No:
MCS3264R015FER
Resistance Value:
15 mOhm
Power Rating:
2 W
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C