MCS3264R005FER by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
MCS3264R005FER
Ohmite
Res Metal Alloy 2512 0.005 Ohm 1% 2W ±50ppm/°C Pad SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
Request Programming Quote
DESCRIPTION
Search Keywords: MCS3264R005FER
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Ohmite
Part No:
MCS3264R005FER
Unit of Measure:
Per Each
COO:
TW
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
5 mOhm
Power Rating:
2 W
Tolerance:
1 %
Case Size:
2512
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C