MCS1632R020FER by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
MCS1632R020FER
Ohmite
Res Metal Alloy 1206 0.02 Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Pad SMD T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: MCS1632R020FER
Part No:
MCS1632R020FER
Resistance Value:
20 MOhm
Power Rating:
1 W
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C