D58ZOV400RA01 by maida/songtian
Image is representational - see mfr. specs
D58ZOV400RA01
Maida/Songtian
Metal Oxide Varistor - Standard Series - 5mm - 40VAC - 250A Imax (01-1001)
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
Request Programming Quote
DESCRIPTION
Search Keywords: D58ZOV400RA01
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Maida/Songtian
Part No:
D58ZOV400RA01
Unit of Measure:
Per Each
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Varistor Voltage:
61 V to 75 V
Clamping Voltage:
138 V
Clamping Current:
1
Mounting:
Through Hole
Dimension:
5.36 x 10.74 x 7.57 mm
Maximum AC Voltage Rating:
40
Maximum DC Voltage Rating:
56
Maximum Surge Current:
250
Lead Style:
Radial
Lead Pitch:
5.08 mm